Knajpy

Heritage Shop&Wine, Warszawa

Heritage Shop&Wine

Do Heritage trafiliśmy zupełnie przypadkiem. Byliśmy w okolicy w porze wczesnoobiadowej, a przed nami pojawiło się miejsce z włoskim sercem. Nie mogliśmy przejść obojętnie widząc z oknem ścianę pełną wina, ladę pełną serów, wędlin i innych włoskich przysmaków.

Restauracja Heritage Shop&Wine w Warszawie

Z początku myśleliśmy, że to tylko sklep, ale w środku dojrzeliśmy stoliki, przy nich ludzi, a na ścianie menu z propozycjami dań. Nie ma ich wiele, ale to chyba dobrze.

Za szklaną ladą dojrzeliśmy gnocchi. Pomimo, że nie było ich w menu, Pan zgodził się przygotować je dla nas na ciepło. Nie pożałowaliśmy wyboru. Gnocchi z serkiem ricotta i szpinakiem i gniocchi z truflą…. nie są robione na miejscu, ale naprawdę pyszne! A do tego można sobie wziąć takowe do domu, bo sprzedają również w wersji na zimno, na wynos do samodzielnego przygotowania.

Heritage Shop&Wine Warszawa

Można tu kupić nie tylko smaczne gnocchi, ale też gotowe ciasto na pizzę (wyrośnięte ciasto drożdżowe), czy startą już mozarellę. Do tego butelka dobrego wina, ser, czy szynka dojrzewająca i wieczór włoski gotowy!

Heritage to połączenie sklepu z miejscem na lunch. Nie zasiedzisz się tu, ale z pewnością miło spędzisz czas nie tylko w porze lunchu. Wpadniesz tu na kawę, ale też wieczorem na lampkę wina i przekąski. Prosto, smacznie i na luzie. W każdym calu tego miejsca widać i czuć, że tworzą je ludzie z pasją. Z pasją do Włoch, estetyki i smaku.

Weszliśmy na szybki lunch. Było nam całkiem dobrze, dlatego polecamy!

Możesz również polubić…