Ciekawostki

French press — co to jest i jak go używać?

French Press

Aromatyczna kawa to napój, za którym wielu z nas przepada. Stawia na nogi o poranku oraz jest doskonałym towarzyszem popołudniowych spotkań przy deserze. Najbardziej zapaleni kawosze wyposażają się w rozmaite akcesoria i urządzenia, które ułatwiają przygotowanie tego czarnego napoju. Coraz częściej wybierane przez miłośników kawy są specjalne praski, inaczej nazwane french pressem. Jeśli zastanawiasz się, jak działa tego typu gadżet i jak go używać – w tym artykule znajdziesz odpowiedź!

Palarnia kawy — miejsce, w którym wszystko się zaczyna

Zanim ziarna kawy trafią do ekspresu, kawiarki lub urządzenia french press, są wypalane w specjalnych piecach. Ta czynność pozwala uzyskać unikalny smak oraz intensywny aromat gorącego napoju. W palarniach kawy prowadzony jest staranny proces wypalania ziaren, który pozwala nadać czarnemu napojowi wspomniane walory. Aby ziarna nie utraciły swojego zapachu, muszą jak najszybciej po ich wypaleniu zmienić się w napój. Dzięki temu kawa zyskuje doskonałą jakość, spełniając oczekiwania jej entuzjastów.

French press – gadżet dla kawosza

Istnieje wiele rozwiązań, dzięki którym miłośnicy kawy mogą cieszyć się jej głębokim smakiem. Jedną z takich możliwości daje french press, który dzięki swojej prostej konstrukcji i łatwej obsłudze staje się coraz bardziej popularny wśród kawoszy. Ten praktyczny kawowy gadżet nazywa się również praską z uwagi na sposób przygotowywania za jego pomocą czarnego napoju. Zmielone i zalane wrzątkiem ziarenka parzą się w nim przez kilka minut. Następnie przyciska się je za pomocą specjalnego tłoka. Umieszczone wewnątrz sitko oddziela się fusy od gotowej kawy, którą następnie przelewa się do filiżanki. French press to bardzo wygodny przedmiot, ponieważ pozwala na przygotowanie aromatycznego napoju w zaledwie chwilę.

Inne rozwiązania dla kawowych smakoszy

Staranne przygotowanie kawy ułatwiają różnego rodzaju młynki, za pomocą których możesz sprawnie zmielić ziarna, zanim trafią do ekspresu lub urządzenia french press. Do wyboru masz zarówno młynki ręczne, jak i elektryczne, które w błyskawicznym tempie zmieniają ziarenka w proszek. Dużą zaletą tych akcesoriów jest możliwość kontrolowania stopnia zmielenia kawy. Młynek umożliwia równomierne rozdrobnienie ziaren, a parzona kawa zachowuje swoją świeżość i doskonały smak. Wyśmienitym sposobem na przygotowanie aromatycznej kawy jest parzenie ziaren w kawiarce. Niewielkie naczynie jest alternatywą dużych i nierzadko kosztownych ekspresów do kawy. Kawiarka pozwala uzyskać wysoką jakość gorącego napoju i umożliwia wydobycie intensywnego aromatu. Przyrządzanie w niej kawy nie zajmuje zbyt wiele czasu. Kawiarkę łatwo utrzymać w czystości, a jej przechowywanie jest bezproblemowe dzięki kompaktowym rozmiarom.

Kawowe gadżety dla każdego

Dzięki szerokiej dostępności gadżetów kawa stała się czymś więcej niż tylko zwykłym napojem. Akcesoria pozwalają cieszyć się najlepszymi cechami kawy i pić ją tak często jak tylko chcemy we własnym domowym zaciszu. Praktyczny french press i niewielka kawiarka powoli stają się nieodłącznymi elementami wielu polskich kuchni. Jeśli szukasz tego typu produktów, Twojej uwadze polecamy markę Café Panamera. 

Możesz również polubić…